June 29, 2022

#37 Poturbowanie, Groza, Lovecraft

#37 Poturbowanie, Groza, Lovecraft

Gościem odcinka jest Wojtek Kocjan z Radiowego Salonu Gier. Rozmawiamy o grach, które nas ostatnio pochłonęły - Wojtek opowiada o „Diablo Immortal” i „Squad”, Rafał zaś o „Sniper Elite 5”, i „TMNT: Shredder’s REvenge”. Centralną sekcję odcinka...


Gościem odcinka jest Wojtek Kocjan z Radiowego Salonu Gier. Rozmawiamy o grach, które nas ostatnio pochłonęły - Wojtek opowiada o „Diablo Immortal” i „Squad”, Rafał zaś o „Sniper Elite 5”, i „TMNT: Shredder’s REvenge”. Centralną sekcję odcinka poświecamy na kilka niusów i ciekawostek, oraz omawiamy wszystkie gry na które czekamy w drugiej połowie roku.
Temat główny to oczywiście H.P. Lovecraft - przybliżenie postaci autora, jego twórczości i rekomendacje dzieł zebranych. Potem omawiamy filmy bazujące na prozie Lovecrafta oraz oczywiście wszystkie gry video jakie do tej pory powstały. Na zakończenie Wojtek opowiada o planszówkach czerpiących garściami z mitologii Cthulhu. PS. Rafał miał na myśli As Dusk Fall a nie As Dust Fall. W sierpniu warto też pamiętać o Midnight Fight Express.


Spis treści:
00:00 Intro
00:25 Powitanie
02:35 Squad
08:14 Diablo Immortal
16:30 Werdykt The Quarry
19:03 Sniper Elite 5
22:57 TMNT: Shredder’s Revenge
27:16 Metal: Hellsinger demo
29:27 Niusy i ciekawostki
43:48 Gry 2H na które czekamy
1:08:34 H.P. Lovecraft

Muzyka Intro: Hired Guns - Team Selection by Brian Johnston, Amiga 1993

Strona o H.P.Lovecraft:
https://www.hplovecraft.pl

Linki:
Podcast: https://www.starygracz.pl
YT: https://tinyurl.com/37eyrw3u
Blog: https://www.fb.com/starygraczblog
IG: https://www.instagram.com/stary.gracz
e-mail: kontakt@starygracz.pl